Hlavní navigace

Maturujete a nevíte co dál? S případným nástupem do práce přiliš nečekejte

Sdílet

Pokud letos maturujete a přišlo vám rozhodnutí o přijetí na vysokou školu, čekají vás až do začátku semestru prázdniny. Pokud se je rozhodnete strávit na brigádě, je dobré se poohlédnout po takové, která má něco společného s oborem, jemuž se chcete věnovat. Zároveň si tím můžete ověřit, jestli jste si vybrali obor správně. Jako budoucí lékaři tak můžete hledat pomocné práce v nemocnicích, jako budoucí architekti zase na stavbách a při jejich plánování atd.

Jestliže o vysoké škole neuvažujete, případně vám přihláška nevyšla, je na čase začít uvažovat o budoucím zaměření. V případě, že si nejste jisti, co byste chtěli dál dělat, je možné zkusit i jazykovou průpravu, kterou budoucí zaměstnavatelé ocení.

S nástupem do práce byste ale neměli otálet. V mnoha firmách hledají absolventy s nástupem do práce od září, aby se do chodu firmy zapojili po dovolených. Výběrové řízení však může trvat i několik týdnů nebo měsíců a skládá se z více kol. Hledat práci až v září je pozdě, protože absolvent zmešká mnoho příležitostí a nakonec je možné, že zůstane bez práce nebo nenalezne takovou, kterou si přeje, říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).