Spočítejte si...

Zavřít

Lidé z ubytoven budou dostávat doplatky na bydlení jen půl roku

Lidé, kteří bydlí v ubytovnách, budou dostávat doplatky na bydlení maximálně půl roku. Alespoň tak to plánují úředníci z Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a práce a sociálních věcí (MPSV).

Návrh omezuje vyplácení doplatků na bydlení pro příjemce ubytovaných v jiných formách bydlení (mimo byty, například v ubytovnách na maximálně 6 měsíců, uvedla ředitelka odboru rodiny a ochrany práv dětí MPSV Kateřina Jirová.

Příspěvek také má být vyplácen do výše obvyklých nákladů, maximum má dosahovat 75 % normativních nákladů (průměrné náklady  bydlení v dané obci při daném počtu členů domácností plus ceny služeb a energií).

René Gucký z Asociace majitelů a provozovatelů ubytoven se ale domnívá, že se výrazně ztíží situace „hůře ubytovatelným lidem“, kteří nemají jinou možnost, kde se ubytovat. Majitelé ubytoven však v minulosti byli kritizováni, že zneužívají postavení sociálně slabých  a ubytovávají je za přemrštěné náklady.

Opačný názor však má například společnost RPG Byty, která v Moravkoslezském kraji provozuje několik ubytoven. Podle ní je zastropování státních plateb pro ubytovny zcela legitimní: Neznamená to ale, že tato forma bydlení není potřebná. Právě naopak. Doporučujeme ale vázat možnost čerpání příspěvků například na povinnost účastnit se komunitních programů či práce v lokalitě. Není práv bez povinnosti, uvedl ředitel pro vládní vztahy RPG Real Estate Stanislav Svoboda.

Česká spořitelna nabízí internetový účet bez základních poplatků. Musíte ale splnit podmínky Ceny hypoték se rozcházejí. Které zdražují a za které zaplatíte méně?        
w
w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 11. 2013 0:47 Nový

Lidé z ubytoven budou dostávat doplatky na bydlení jen půl roku.

celé vlákno

A pak budou utraceni, nebo dostane každý půl mostu?!

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
5. 11. 2013 7:26 Nový

Re: Lidé z ubytoven budou dostávat doplatky na bydlení jen půl roku.

celé vlákno

Pak si asi budou muset uplácat chatrč někde na periférii po vzoru slovenských občanů.

gajdoska
gajdoska (neregistrovaný) ---.inetpckb.cz
6. 11. 2013 8:51 Nový

Re: Lidé z ubytoven budou dostávat doplatky na bydlení jen půl roku.

celé vlákno

....a opet se budou plnit detske domovy nebot na ubytovnach bydli i matky s detmi a ty asi pod most nepujdou.Ale vlada to ma vymyslene...pul roku ubytovna,pul roku azylak a tak dokola a mame novou generaci kocovniku....supr budoucnost pro deti.Kdyz si vzpomenu jak klaus rikal,ze si lide maji utahnout opasky a za deset let se budeme mit dobre,meli mu lide uz v tom 89-tem ten opasek festovne utahnout kolem krku.....

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
6. 11. 2013 11:05 Nový

Re: Lidé z ubytoven budou dostávat doplatky na bydlení jen půl roku.

celé vlákno

Myslím, že kdyby politici a různí bývalí veksláci nekradli jak straky, tak by nám Kuvajt mohl závidět životní úroveň...
Plastová polička na ministerstvu kultury, v OBI bratru tak za 5 stovek - 9.600,- Kč, židle pro řadového úředníčka 15 000,- Kč, psací stůl 46 000,- Kč...