Spočítejte si...

Zavřít

Lidé mění dodavatele energií trochu méně, stále častěji však využívají internet

V roce 2015 změnilo svého dodavatele elektřiny 277 000 domácností, což je ve srovnání s rokem 2014 pokles asi o 15,8 %. Stále více lidí však při změně dodavatele využívá internet. Dokládají to statistiky analytického a porovnávacího portálu CenyEnergie.cz.

České domácnosti objevují výhody rychlého srovnání nabídek dodavatelů na internetu. Díky přehlednému porovnání ceny a výhod jednotlivých dodavatelů energií, si lidé totiž snadno a bez stresu vyberou nevýhodnější nabídku, popisuje Pavel Černoch z portálu CenyEnergie.cz.

Celkově v Česku loni změnilo dodavatele elektřiny 277 000 odběratelů elektřiny a 200 000 odběratelů plynu.

Do Sněmovny míří novela zákona posilující postavení spotřebitele na trhu platebních služeb Equa bank snížila úrokovou sazbu Minutové půjčky. Při refinancování či konsolidaci dostanete tablet        
Ivoš
Ivoš (neregistrovaný) 93.115.95.---
18. 3. 2016 12:12 Nový

Re: Lidé mění dodavatele energií trochu méně, stále častěji však využívají internet

Tak jasně, buďto většina lidí dodavatele již změnila v průběhu předchozích let a nebo se toho naopak obává. Na druhou stanu si myslím, že prostřednictvím internetu je změna mnohem jednodušší, rychlejší a hlavně méně riziková. Jelikož si sám mohu nezávisle porovnat ty firmy, které mi padnou do oka. Momentálně odebírám energie od bohemia energy, k nímž jsem se dostál právě prostřednictvím energokalkulačky a zaznamenávám, že jejich ceny jsou reálně nižší než jsem znal z dřívějška.