Hlavní navigace

Lidé dluží i veterinářům, podceňují péči o zvířata

Sdílet

Lidé si s pořízením zvířete někdy neuvědomují, že veterinární péče v situaci, kdy zvíře onemocní, se může vyšplhat i na několik tisíc korun. V případě operací to mohou být i desetitisíce. A majitelé pak mají někdy problémy tyto částky uhradit. Část z nich to řeší po svém – dluh neuhradí a příště navštíví jinou ordinaci.

Část lidí, kteří dluží veterinářům, má skutečně problém s tím, aby několikatisícové částky zaplatili, protože mají nízké příjmy. Další skupinou jsou pak ti, kteří po ošetření příslušnou částku ,zapomenou‘ poslat. Přitom to slíbili, když s sebou neměli v ordinaci dostatek hotovosti, vysvětlil Tomáš Medřický, zakladatel služby ePohledávky.cz

Nejběžnější jsou dluhy do výše maximálně 10 000 Kč. Ne všichni ale přijdou do veterinární ordinace s tím, že za službu nezaplatí, i když tak následně neučiní. Podle našich informací se veterináři docela často setkávají s tím, že pro majitele zvířete nic není problém, pro svého miláčka chtějí jen to nejlepší, mnohdy i to, co není nutné, ale nedokážou uvažovat o tom, kolik to bude stát a jak to vůbec zaplatí, říká Tomáš Medřický. Následný účet je pak pro ně velkým překvapením.

Proti zdravotním problémům svého domácího mazlíčka se ale můžete pojistit. O tom jsme vás již informovali v článku „Kolik stojí pojištění psů, koček a dalších zvířat?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).