Hlavní navigace

Kupujete byt nebo dům? Smlouvejte nebo čekejte, ceny půjdou dolů

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 1. 2011

Chystáte se kupovat byt? Pokud ano, pak o ceně smlouvejte nebo ještě chvíli vyčkejte. Dnešní Lidové noviny píší o tom, že realitní makléři vidí ceny bytů a rodinných domů ve většině případů jako nadsazené a v následujících týdnech by podle nich ceny měly klesat až o 20 procent.

Týká se to především větších bytů a rodinných domů. Například panelákový byt 3+1 stál před propuknutím krize zhruba 3 miliony korun, dneska se těžce prodává za cenu o milion menší. Prakticky neprodejné jsou pak drahé rodinné domy, více jak 7 milionů korun za dům dneska nezaplatí takřka nikdo.

Klesat by měla i cena nových developerských projektů. Zde vidíme ceny o 15 až 20 procent nad jejich reálnou hodnotou a hlavně ochotou kupujících za tuto cenu kupovat. Byty jsou předražené, lokality bez infrastruktury – lidé tam nechtějí, řekl Lidovým novinám obchodní ředitel Next Realiy Group Robert Hanzl.

Trend by však neměl platit absolutně, existují „módní“ místa, kde poptávka převyšuje nabídku a kde je tedy naopak tlak na růst cen. LN jako příklad uvádějí Klášterec nad Ohří, který narozdíl od nedalekého Chomutova představuje žádanou lokalitu. Psali jsme: Chcete hypotéku? Smlouvejte, vyplatí se to (TEST)Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).