Hlavní navigace

Které poplatky se vám letos zdají absurdní?

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 11. 2012

Jak už jsme vás informovali, právě probíhá nominace poplatků pro další ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Ke svým nominacím připisujete i krátké příběhy. Máte stejnou zkušenost?

SKarta – Dotaz na zůstatek

Blanka napsala: Zaujal mě tento poplatek k sKartě (která je povinná): Dotaz na zůstatek platebního účtu v bankomatu jiné banky 20 Kč (zdroj – www.skontakt.cz, poplatky). Takže za dvacku budete vědět, kolik vám zbývá na účtu!!!! Za informace se zkrátka platí.

Poplatek za vedení hypotečního úvěru

Ivana napsala: Nominuji poplatek za vedení hypotečního úvěru. Mám svůj osobní účet, nepotřebovala jsem si zakládat jiný další účet, byla jsem prostě bankou donucena a tak mě má hypoteční banka de facto jako svého rukojmí.....stejně, jako když jsem si nechala vyčíslit sumu pro předčasné splacení úvěru – neuvěřitelná suma, kterou si banka účtuje jako poplatek za předčasné splacení! Řekne se – nelíbí se, přejdi k jiné bance, což mám také po skončení fixace v úmyslu, až nebudu muset zaplatit onen nehorázně vysoký poplatek za předčasné splacení.

Poplatek za přihlášení do internetového bankovnictví

Petr napsal: Sice je tento poplatek skryt, nikdo na něj neupozorní. Přesně se jedná o toto, pro přihlášení do internetového bankovnictví je zapotřebí autorizační kód formou sms a tato sms je zpoplatněna formou balíčku v internetovém bankovnictví. Pochopím poplatek za sms, pokud si nastavím informaci o pohybu na účtu nebo platbě platební kartou, ale poplatek za zabezpečení transakce či vstupu do internetového bankovnictví formou sms, to je opravdu ubohé.

Poplatok za zrušenie trvalého príkazu

Denisa napsala: Zriadite si trvalý príkaz na obdobie napr. od 1.1. do 31.5. Nielen, že si banka účtuje poplatok za zriadenie trvalého príkazu, ale aj každý mesiac za realizáciu. Toto by som ešte nejako prehltla, ale najabsurdnejšie mi pripadá, keď si banka účtuje aj poplatok za zrušenie trvalého príkazu, ktorý sa automaticky končí v deň, ktorý ste si zadali pri zriaďovaní tohto TP.

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).