Ministři neuvolnili Řecku peníze. Hrozí mu bankrot?

Na schůzce v Bruselu neuvolnili ministři financí zemí eurozóny Řecku další část peněz formou záchranných půjček. Podle šéfa Jean-Claude Junckera by však peníze měli Řekové dostat 20. listopadu, kdy se eurozóna sejde znovu.

Vítáme velký pokrok, kterého Řecko dosáhlo, hodnotil Juncker nová úsporná opatření řecké vlády. Řecko by v další záchranné půjčce mělo dostat v přepočtu 770 miliard Kč. Řecku byl také prodloužen termín o 2 roky, kdy má být veřejný dluh snížen na 120 % hrubého domácího produktu. Bez zahraniční pomoci se však Řecko obejde až v roce 2020.

Které poplatky se vám letos zdají absurdní? Banky snižují úrokové sazby u spořicích účtů        
Jan F. Kulík
Jan F. Kulík (neregistrovaný) ---.139.broadband2.iol.cz
13. 11. 2012 16:44 Nový

Bankrot už proběhl

celé vlákno

Neměly by se věci nazývat pravými jmény? Podle informací, které jsem si přečetl v několika článcích u nás známých ekonomů, bankrot Řecka v podstatě proběhl ve chvíli kdy se odepsala podstatná část dluhu.

arsen.lazarevic aura:96
13. 11. 2012 23:27 Nový

Re: Bankrot už proběhl

celé vlákno

Vlastně máte pravdu a souhlasím s tímto názorem. V případě Řecka to však nevylučuje to, že může proběhnout další bankrot (další odpisy dluhu, nákladné dotování země apod, nutnost vyrovnaní rozpočtu, protože nikdo zemi na fin. trzích nepůjčí..).