Spočítejte si...

Zavřít

Krize není hlavním důvodem poklesu trhu s bydlením

„Globální ekonomická krize není hlavním důvodem současného poklesu českého trhu s nemovitostmi pro bydlení a hypotečního trhu. Primárně se posledních 12 měsíců projevuje vyrovnání nepřirozeného růstu obou trhů v roce 2007, souvisejícího se zvýšením DPH na bytové stavby.“ Vyplývá to ze studie společností Deloitte a Hyposervis, která vznikla pětiměsíčním sběrem uceleného množství dat.

Podle expertů Deloitte a Hyposervis dojde v roce 2009 ještě k určitému poklesu poptávky jak po rezidenčních nemovitostech, tak i po úvěrech na jejich financování. V důsledku přirozeného poklesu poptávky i dopadů finanční krize se tak trh vrátí zhruba na úroveň roku 2006. Staré byty v zástavbě by letos proti roku 2008 měly zlevnit až o 20 procent, byty v panelových domech o 20 až 30 procent. Ceny nových bytů by pak měly klesnout o 5 až 15 procent.

Sněmovna nepodpořila návrh na snížení spotřební daně z benzínu a nafty Investoři projevili velký zájem o státní dluhopisy        
Pavel Holec
Pavel Holec (neregistrovaný)
19. 3. 2009 9:55 Nový

Bublina se tomu říká.

celé vlákno
Bylo to jasné. Kluci teď po půl roce objevili Ameriku. Na www.vlastnici.cz byl od podzimu trojnásobný počet prodávajících versus kupujích. Když se nemovitost ve formě pronajímání zaplatí za 25-30 let tak se není co divit, že prodej nemovitostí a prodej bytů zvláště zamrznul. Ekonomické myšlení začíná díky bohu vítězit nad chamtivostí a bláhovostí.
jirka
jirka (neregistrovaný)
19. 3. 2009 10:04 Nový

Re: Bublina se tomu říká.

celé vlákno
No nevím, jestli se dá ztotožnit s tímto názorem.