Hlavní navigace

Komerční banka změnila úroky u hypoték, nově nabízí i fixaci na 15 let

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 11. 2018

Komerční banka nově prodává hypotéky i s fixací na 15 let. Zároveň od začátku týdne zvýšila úrokové sazby u hypotečních úvěrů s LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zajištění) do 80 procent pro všechny fixace na 3,19 procenta. Vedle toho snížila KB úrokovou sazbu u hypoték s LTV 80 až 90 procent na 3,69 procenta.

Od začátku října je získání hypotéky pro mnoho lidí složitější, proto chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají k dispozici 20 procent vlastních zdrojů ani další nemovitost k zajištění, a také těm, kteří by rádi svou měsíční splátku zafixovali na co nejdelší dobu, uvedl za Komerční banku Tomáš Urban.

Úrokové sazby hypoték nezadržitelně rostou v návaznosti na zvyšování úrokových sazeb stanovených Českou národní bankou. Komerční banka musí na rostoucí cenu zdrojů reagovat, a proto jsme byli nuceni přistoupit ke zvýšení úrokových sazeb u hypoték do 80 procent LTV, dodal Urban.

„Dlouhé“ fixace u hypoték již delší dobu prodávají například konkurenční Česká spořitelna a  Hypoteční banka. V České spořitelně lze úrok zafixovat až na 20 let, úrok pak dělá 3,69 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).