Hlavní navigace

Kde jsou nejhorší silnice? Anketu vyhrála ta na Blanensku

Sdílet

Generali Pojišťovna pořádá již 8 let projekt s názvem Výmoly.cz. A v rámci něj vyhlašuje anketu o „Nejhorší díru republiky“. V letošním roce si tuto nelichotivou cenu odnese silnice na Blanensku. Jako nejhorší byla označena silnice v obci Lhota Rapotina na Blanensku. Dobrou zprávou nicméně je, že náš projekt pomohl k tomu, že se výmoly v problematické části komunikace podařilo opravit, říká Petr Čaník z Výmoly.cz.

Úsek v obci Lhota Rapotina nahlásili motoristé na Výmoly.cz už v roce 2013. Na jaře 2018 byl úsek provizorně opraven. Stejně tak nyní na podzim. I přes opakované dočasné opravy ale hlasující rozhodli o tom, že si silnice zaslouží prvenství v anketě o nejhorší výmol roku.

Během ročníku 2018 upozornili motoristé na téměř tisíc silničních úseků, které vyžadují opravu. Přes 38 % z nich se už přitom renovace dočkala. Proti loňským 34 % jde o pozitivní navýšení, říká Jan Marek z pojišťovny Generali. 

Z deseti nejhorších úseků je v současné chvíli polovina opravena, zbylé na nápravu stavu ještě čekají. V tabulce uvádíme 5 nejhorších výtluků.

10 nejhorších výtluků v ČR.
Autor: Generali Pojišťovna

5 nejhorších výtluků v ČR.

I nadále můžete posílat silničářům informace o stavu silnic, které vás trápí. Správci silnic projekt přitom sami aktivně sledují a snaží se na připomínky a upozornění co nejdříve reagovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).