Hlavní navigace

Klienti Equa bank pobírající důchody a dávky nemusí hlásit změnu účtů. Proběhne automaticky

Sdílet

2010-04-2-nejvstricnejsi_bankou_je_raiffeisenbank-1.jpg Autor: profit

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Úřad práce ujistila příjemce důchodů a dalších sociálních dávek, kteří jsou klienti Equa bank, že jejich peníze budou ve spolupráci s Raiffeisenbank chodit na jejich účty tak, jak byli zvyklí. Kromě důchodů se jedná také o zasílání podpor v nezaměstnanosti či příspěvků vyplácených zaměstnavatelům.

I po konečné přeměně Equa bank na Raiffeisenbank nemusí klienti dělat nic navíc, nemusí tedy ani žádat o změnu účtu. Automaticky proběhne také změna bankovního spojení pro zasílání odvodů pojistného či záloh na pojistné na sociální zabezpečení a stejně tak vrácení případného přeplatku.

Prosíme klienty, aby v souvislosti s novým kódem banky a s tím související změnou bankovního spojení pro výplatu důchodů a dávek nepodnikali žádné kroky. O změnu se postaráme za ně a dávky jim budou chodit bez přerušení, říká tisková mluvčí Raiffeisenbank Tereza Kaiseršotová.

S vedením banky jsme v úzkém spojení a klienti se nemusí obávat toho, že by jim peníze přestaly od 14. listopadu 2022 chodit. Úřad práce ČR je bude nadále posílat na účet, který je uveden v konkrétní žádosti a s Raiffeisenbank jedná o postupu přesměrování tak, aby vše bylo zajištěno do 15. 5. 2023 a klienti nemuseli žádat o změnu účtů. Pokud přesto budou mít jakékoli pochybnosti, mohou se obracet na příslušné kontaktní pracoviště, které jim dávku nebo podporu v nezaměstnanosti vyplácí,  uvádí generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon.

Pouze v případě, kdyby se některý z příjemců výše uvedených důchodů či dávek rozhodl změnit číslo číslo, pak může použít formulář hlášení změn, který je k dispozici na portálu MPSV a webových stránkách Úřadu práce. Musí tak učinit do 8 dnů od provedení změny. Do nových žádostí o dávky nebo příspěvky doporučuje Úřad práce uvádět od 14. listopadu 2022 už nové číslo bankovního účtu u Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).