Hlavní navigace

Ke změně bydlení Čechy motivují i špatné vztahy se sousedy nebo dopravní spojení

Sdílet

Až polovina Čechů řeší v tomto období záležitosti spojené s koupí bytu či domu, nebo rekonstrukce, případně koupi nemovitosti za účelem pronájmu. Podle výsledků průzkumu NMS Research Market pro Raiffeisen stavební spořitelnu lidé přitom nejčastěji plánují rekonstrukci stávajícího domova. Na tu se chytá každý druhý z nich, 39 % potom zvažuje pořízení vlastního bydlení.

Nejčastěji hledají nový domov lidé ve věku 25 – 34 let, a to až v 66 % případů. Další nejpočetnější skupinou byli respondenti ve věku 35–44 let, z nichž plánuje výraznější změny každý druhý. Paleta lidí, kteří hledají své vysněné bydlení, je velmi pestrá. Jedná se o čerstvé absolventy, kteří se chtějí osamostatnit, o páry, které začínají společnou cestu životem, či rodiny, které již potřebují více prostoru. Část lidí má v plánu stěhování také z finančních důvodů.

Vysoké náklady spojené se současným bydlením vadá 34 % dotázaných. Dalších 32 % respondentů uvedlo, že je trápí špatný stav jejich domu nebo bytu. A pro 30 % Čechů je jejich aktuální nemovitost už malá a chtějí do většího. Někteří (21 %) se ale stěhují i proto, že mají špatné vztahy se sousedy, v okolí je příliš hlučno (20 %) nebo je v místě bydliště nedostatek parkovacích míst (16 %). A 11 % dotázaných vadí i špatné dopravní spojení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).