Hlavní navigace

Fio banka nově prodává vlastní podílové fondy

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 10. 2018

Fio banka nově prodává vlastní podílové fondy. Investovat je možné od 300 korun měsíčně nebo od 5000 korun jednorázově.

Banka láká na nulové vstupní a výstupní poplatky. Výstupní ve výši tři procenta z vybírané sumy se platí jen v případě, že jste podílové listy vlastnily méně jak 12 měsíců. Poplatek za obhospodařování je 1,7 procenta ročně a za administraci se platí 0,5 procenta ročně.

Banka nabízí dva fondy. Fio globální akciový fond se zaměřuje na akciové tituly obchodované převážně na trzích vyspělých ekonomik s orientací na růstové sektory ekonomiky. 

Fio fond domácího trhu je podílový fond, který se zaměřuje na investice do akciových titulů obchodovaných na domácím trhu. Součástí portfolia mohou být i akcie společností se silnou vazbou na Českou republiku, ale obchodované na zahraničních burzách.

Doporučená délka investice je u obou fondů alespoň pět let.

Fio banka podílové fondy nabízí prostřednictvím své dceřiné Fio investiční společnosti. Její klienti mohou fondy nakupovat přes aplikaci e-Broker od čtvrtka 25. října. Ti, kteří ještě nemají obchodní účet si ho mohou nově založit online ve Fio Internetbankingu. Banka chystá možnost investování do podílových fondů implementovat i přímo do internetového bankovnictví.

Na investice do podílových fondů se zaměřují nově i další banky. Začíná s nimi Equa bank a licenci pro jejich prodej nedávno získala Air Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).