Hlavní navigace

Kdy jde odečíst úroky z hypotéky na pronajímaný byt?

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 2. 2011

Než na konci února spustíme další daňovou poradnu, můžete se pokusit najít odpověď na svou otázku v již skončených poradnách, které jsou stále přístupné. Pro inspiraci dnes uvádíme dotaz na možnost odečtení úroků z hypotéky od daňového základu v případě pronájmu nemovitosti.

Na podzim loňského roku jsem zakoupila byt, který jsem začala hned pronajímat. V zaměstnání mi bylo řečeno, že si musím celé daňové přiznání vyplnit sama. Znamená to, že do daňového přiznání vyplním příjmy ze zaměstnání a zároveň příjmy za necelé tři měsíce, kdy jsem v loňském roce byt pronajímala? Ještě bych se ráda zeptala, zda si mohu odečíst daňové úroky, na byt mám hypotéku a odpisy?

Pavel Podlešák: pokud máte příjmy z pronájmu vyšší než 6000 Kč jste povinna podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Do daňového přiznání uvedete jak příjmy ze zaměstnání tak příjmy z pronájmu. Oproti příjmu z pronájmu můžete buď uplatnit paušální náklady ve výši 30% z příjmů, nebo skutečné náklady. V případě, že uplatníte skutečné náklady, můžete do nich zahrnout i úroky z hypotéčního úvěru, který byl poskytnut na pronajímanou nemovitost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).