Hlavní navigace

KB se daří, více půjčuje a roste jí zisk

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 8. 2010

Komerční bance se daří, stejně jako společnostem, které patří do skupiny KB (Komerční pojišťovna a stavební spořitelna Modrá pyramida). Za prvních šest měsíců roku 2010 vytvořila celá skupina čistý zisk ve výši 6482 milionů Kč, tedy o 12,5 % více než ve stejném období roku 2009. Zisk roste i v porovnání s prvními třemi měsíci roku 2010 a velmi dobrý je také ukazatel kapitálové přiměřenosti, který je na úrovni 14,7 % (centrální banka požaduje alespoň 8 %).

Na pozitivních výsledcích se nejvíce podílí růst objemu poskytnutých úvěrů (meziročně o 1,1 % na 385,6 miliardy Kč). Výrazně roste objem poskytnutých hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. U hypoték je meziroční nárůst 8,3 % na 104,2 miliardy Kč, objem úvěrů poskytnutých stavební spořitelnou Modrá pyramida vzrostl o 13,4 % na 47,6 miliardy Kč. Rostoucímu zisku pomohlo také snížení provozních nákladů o 6,3 % na 6247 milionů Kč.

Mírné zlepšení makroekonomických ukazatelů se pozitivně odráží ve finančních a obchodních výsledcích skupiny Komerční banky. Oživení ekonomiky však stále vidíme jako velmi křehké a je tedy zřejmé, že i nadále klademe důraz na důsledné řízení nákladů a rizik, okomentoval výsledky za první půlrok 2010 generální ředitel KB Henri Bonnet.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).