Hlavní navigace

Jet na hory bez cestovního pojištění? Ošetření může stát víc než dovolená

Sdílet

Zimní období a zasněžené kopce lákají mnoho Čechů k dovolené na horách v okolních státech. Pokud se ale chystáte na lyže či snowboard do zahraničí, rozhodně se nevyplácí odjet bez cestovního pojištění. Ošetření vás totiž může přijít dráže, než celá dovolená. Informovala o tom Allianz pojišťovna.

Nejčastěji dochází k poranění horních a dolních končetin, výjimkou ale nejsou ani závažné nehody, které vyžadují transport leteckou ambulancí nebo vrtulníkem, kde se ceny pohybují v řádech stovek tisíc korun. Více než polovina pojistných událostí spojených se zimními sporty je hlášená z Rakouska, přes sto se jich stalo v Itálii a poměrně často úrazy zaznamenáváme i ze sjezdovek ve Francii, říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

Náklady na ošetření bez cestovního pojištění jsou ale vysoké.

Nejčastější úrazy a cena ošetření bez cestovního pojištění
Autor: Allianz pojišťovna

Nejčastější úrazy a cena ošetření bez cestovního pojištění

Například ošetření poraněných končetin se v Alpských zemích pohybuje od 8000 Kč do 20 000 Kč. Pokud je nutná i hospitalizace nebo operace, sahají částky ke 130 000 Kč. Nejnákladnějším typem pomoci je pak zmiňovaný letecký transport.

A i když jde jen o banální poranění, ceny mohou být hodně vysoké. Cena ošetření je totiž v těchto zemích až pětinásobně vyšší, než u nás.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2019 12:18

    AAA (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    A i když jde jen o banální poranění, ceny mohou být hodně vysoké. Cena ošetření je totiž v těchto zemích až pětinásobně vyšší, než u nás.

    A proto máme EHIC, že

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).