Jedete do zahraničí na hory a nemáte pojištění? I chřipka vás může stát 10 000 Kč

Sdílet

Pokud se rozhodnete vycestovat na hory do zahraničí, sjednání cestovního pojištění by mělo být součástí úkonů, které před cestou provedete. Povinnost sjednat si jej sice nikdo nemá, ale v případě úrazu či nemoci si pak každý může sáhnout hluboko do kapsy.

Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin (průměrně v přepočtu za 24 700 Kč), poranění měkkých tkání kolene (cca 23 500 Kč) a pohmožděniny a odřeniny (cca 11 000 Kč). Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření. Ceny urgentních ortopedických operací se pohybují kolem 10 000 EUR, říká vedoucí cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková. 

Potkat vás ale může i běžné nachlazení, viróza nebo zánět sluchovodu. Průměrně se pak náklady na léčbu vyšplhají na 11 000 Kč. U bolesti zubů je průměrná léčba za 10 000 Kč.

Před vysokými výdaji vás sice v Evropské unii chrání kartička české zdravotní pojišťovny, ale nemůžete na to vždy spoléhat. Zajistí vám jen právo na ošetření, jaké mají v daném státě jeho občané. Ceny různých zdravotnických úkonů vás pak mohou překvapit. A pokud vás odvezou do soukromého zařízení, nemusí vám kartička být k ničemu.

O tom, jak to vypadá, když jste v zahraničí bez cestovního pojištění, jsme psali v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).