Hlavní navigace

Jak ušetřit při nákupu letenek?

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 9. 2015

Platba za samotnou cestu bývá spolu s ubytováním vůbec největší položkou v nákladech za dovolenou, pracovní cestu či výlet. Jak se dá ušetřit na letenkách?

Základním pravidlem je nenechávat nákup letenek na poslední chvíli. Čím dříve je pořídíte, tím levněji vás zpravidla vyjdou. Kromě toho ale vzniká i řada webů, které se specializují na vyhledávání spojů tak, aby vás do cílové destinace dostaly co nejlevněji. Konkrétní weby a další tipy jak levně cestovat najdete v článku Jak vyzrát na levné cestování?

Peníze ušetříte i pokud nebudete objednávat letenky v atraktivních termínech, tedy například o víkendech, ale třeba v pondělí. Levnější jsou letenky mimo sezonu, ve všechny dny a v brzkých ranních nebo nočních hodinách. Podle portálu Letuška.cz jsou ceny letenek nejnižší právě na pondělí, se zpátečním lístkem na čtvrtek (nebo jiný všední den) a ne o víkendu.

Pamatujte na to, že dopravci často poskytují slevy na jízdenky pro děti. Batolata do dvou let mají většinou slevu až 90 %. Na druhou stranu nemají nárok na vlastní sedačku nebo příruční zavazadlo. Děti ve věku 2 až 12 let mívají letenky se slevou 50 %, 33 % nebo 25 %. Letištní poplatky se ale hradí v plné výši. Podle zprávy portálu Letuška.cz se ceny dětských letenek oproti loňskému roku snížily v průměru o tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).