Hlavní navigace

Jak se v práci blýsknout a ukázat, že máte na víc?

Sdílet

Ne vždy se v práci vše daří. Může nastat i horší období, v rámci kterého mají zaměstnanci pocit, že je zaměstnavatel dostatečně neoceňuje. Odchod a výpověď by ale měla být až poslední možnost.

Když se někomu v práci nedaří podle jeho představ, měl by si ujasnit, proč tomu tak je. Nejlepší si je pro začátek položit jednoduchou otázku, co ostatní dělají lépe, než já sám, říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

Než hledat chybu u ostatních, je lepší začít u sebe. Případné problémy, které v práci cítíme, je lepší v klidu probrat s nadřízeným. Cílem by měla být snaha zjistit, jestli dobře chápeme, jaká očekávání má od nás zaměstnavatel a jestli s tímto nastavením souhlasíme.

Pokud byste se chtěli v práci blýsknout a ukázat, že máte na víc, neměli byste především zapomínat na domluvené věci a slíbené termíny. Také se vyplatí být proaktivní, plusem také obvykle je, když se nabídne na řešení nepopulárního úkolu. Dalšími tipem na zlepšení své pověsti může být pomoc se zaškolením nováčků. Určitě je vhodné zapomenout na hledání důvodů, proč některé věci v práci nejdou a na výmluvy, že „tohle přece není má náplň práce“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).