Hlavní navigace

V Německu se stáčejí auta skoro stejně jako v České republice

Sdílet

Lidé, kteří se rozhodnou pro koupi ojetého automobilu ze zahraničí, volí často Německo. Argumentují tím, že v této zemi se auta nestáčejí, protože je to trestné. Z průzkumu, který provedl německý automobilový klub ADAC ale vyplynulo, že se v této zemi auta stáčejí skoro stejně tak často, jako u nás. Každé třetí ojeté auto, které je v Německu prodané, má stočený tachometr.

Podle policejních statistik je v Německu takto stočené každé třetí prodané auto. Stočení počtu najetých kilometrů takto ilegálním způsobem v průměru zvýší hodnotu vozu o 3000 EUR. Stočení trvá obvykle jen několik vteřin, a i když je ze zákona zakázáno, nabízí jej mnoho "poskytovatelů služeb“. Ceny začínají na zhruba 50 EUR za vůz. Cílem je zvýšit hodnotu ojetého automobilu při prodeji nebo se vyhnout penalizacím v rámci leasingu, dodává největší německý autoklub ADAC.

Většina stočených automobilů se následně exportuje na východ. Podle našich odhadů jich je mezi importy do České republiky až devadesát procent, uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel AAA AUTO International.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2017 21:52

  Juchymič (neregistrovaný) 85.162.8.---

  A dovozci aut z DE to sledou ještě jednou a pak tady máme super inzeráty na sbazarech a jiných s autama s andělsky krásným nájezdem po dědovy doktorovi co jezdil jen v neděli ..hahaha

 • 22. 3. 2017 12:43

  Milonaut (neregistrovaný) 89.24.200.---

  Ceskej pepik dotahne z nemecka do cech stoceny od turka, pak jeste stoci, pak to zkusi prodat do bazaru a kdyz mu to nevezmou jde na bazos kde je kazdy 2. inzerat podezrelej! :D

 • 22. 3. 2017 19:49

  Henry (neregistrovaný) ---.core.ttnet.cz

  No to je nám novinka. Takových autíček se u nás na inzerát prodává mraky...achjo, kdy s tím dají pokoj!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).