Spočítejte si...

Zavřít

V Německu se stáčejí auta skoro stejně jako v České republice

Lidé, kteří se rozhodnou pro koupi ojetého automobilu ze zahraničí, volí často Německo. Argumentují tím, že v této zemi se auta nestáčejí, protože je to trestné. Z průzkumu, který provedl německý automobilový klub ADAC ale vyplynulo, že se v této zemi auta stáčejí skoro stejně tak často, jako u nás. Každé třetí ojeté auto, které je v Německu prodané, má stočený tachometr.

Podle policejních statistik je v Německu takto stočené každé třetí prodané auto. Stočení počtu najetých kilometrů takto ilegálním způsobem v průměru zvýší hodnotu vozu o 3000 EUR. Stočení trvá obvykle jen několik vteřin, a i když je ze zákona zakázáno, nabízí jej mnoho "poskytovatelů služeb“. Ceny začínají na zhruba 50 EUR za vůz. Cílem je zvýšit hodnotu ojetého automobilu při prodeji nebo se vyhnout penalizacím v rámci leasingu, dodává největší německý autoklub ADAC.

Většina stočených automobilů se následně exportuje na východ. Podle našich odhadů jich je mezi importy do České republiky až devadesát procent, uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel AAA AUTO International.

Jak ověřit, zda poradce splňuje nová zákonná pravidla? Jak se v práci blýsknout a ukázat, že máte na víc?        
Juchymič
Juchymič (neregistrovaný) 85.162.8.---
21. 3. 2017 21:52 Nový

Jaké zjištění

A dovozci aut z DE to sledou ještě jednou a pak tady máme super inzeráty na sbazarech a jiných s autama s andělsky krásným nájezdem po dědovy doktorovi co jezdil jen v neděli ..hahaha

Milonaut
Milonaut (neregistrovaný) 89.24.200.---
22. 3. 2017 12:43 Nový

To je mi teda novinka

Ceskej pepik dotahne z nemecka do cech stoceny od turka, pak jeste stoci, pak to zkusi prodat do bazaru a kdyz mu to nevezmou jde na bazos kde je kazdy 2. inzerat podezrelej! :D

Henry
Henry (neregistrovaný) ---.core.ttnet.cz
22. 3. 2017 19:49 Nový

Stáčení

No to je nám novinka. Takových autíček se u nás na inzerát prodává mraky...achjo, kdy s tím dají pokoj!