Hlavní navigace

Jak je to s osvobozením od daně v případě nákupu knih na poukázky od firmy?

Gabriela Hájková

Generální finanční ředitelství upozornilo, že s účinností od 1. 1. 2018 dochází zákonem č. 170/2017 Sb., k rozšíření množiny osvobozených příjmů uvedených v § 6 odst. 9 písm. d) zákona o daních z příjmů.

Přibude nový bod č. 4 tohoto ustanovení a dojde tak k rozšíření nepeněžního plnění poskytovaného zaměstnavatelem pracovníkům nebo jejich rodinným příslušníkům:

  • z fondu kulturních a sociálních potřeb,
  • ze sociálního fondu,
  • ze zisku po zdanění anebo
  • na vrub výdajů, které nejsou výdaji na dosažení, zajištění a udržení příjmů

o možnost poskytnutí příspěvku na tištěné knihy, včetně obrázkových knih pro děti, mimo knih, ve kterých reklama přesahuje 50 % plochy.

Našli jste v článku chybu?