Hlavní navigace

Citibank spustila elektronické výpisy, papírové výpisy čeká poplatek

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 12. 2009

Od pondělí 14. 12. 2009 lze z internetového bankovnictví Citibank požádat o elektronické výpisy. Citibank se tak podařilo spustit službu, která jí ušetří náklady za zasílání výpisů poštou a její klienti dostávají alternativu mezi bezplatným elektronickým výpisem a zpoplatněným výpisem papírovým.

V případě klientů ze segmentu fyzických osob se společným účtem je tato služba přístupná výlučně primárnímu vlastníkovi běžného účtu. Pro klienty s hlavní a dodatkovou kreditní kartou je tato služba přístupná výlučně držiteli hlavní kreditní karty. V případě firemních klientů CitiBusiness je tato služba přístupná výlučně majiteli běžného účtu nebo osobě oprávněné jednat za majitele běžného účtu v rámci jeho oprávnění nakládat s takovým běžným účtem, a to včetně oprávnění registrovat a zrušit registraci k této službě, uvádí se na webu banky.

Pokud se budete ke službě elektronických výpisů registrovat, budete automaticky přihlášeni ke službě elektronických výpisů u všech bankovních produktů, které máte a ke kterým Citibank výpisy vydává. V případě občanů jde převážně o běžné účty a kreditní karty. V praxi služba funguje tak, že Citibank vám oznámí na předem registroanou e-mailovou adresu, že v internetovém bankovnictví je ke stažení elektronický výpis. Podobně funguje například totožná služba společnosti Diners Club.

Tím, že Citibank nabídla elektronický výpis, se spustil proces, kdy po 3 měsících dojde k účtování poplatku za písemný výpis zaslaný poštou. Poplatek je 49 Kč a platí pro majitele účtů u Citibank, netýká se držitelů kreditních karet. Máte-li u Citibank účet a chcete se od dubna 2010 placení poplatku vyhnout, elektronický výpis si pořiďte.

Plnohodnotný elektronický výpis stále není v Česku standardem, u některých bank a družstevních záložen jde spíše o historii transakcí, než regulérní výpis z účtu. Více: Bezplatný výpis z účtu úplně zadarmo všude není.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).