Hlavní navigace

Hello bank! spustila aplikaci pro nevidomé. Umožní jim rozeznávat bankovky

Sdílet

Hello bank! spustila pro nevidomé a slabozraké speciální aplikaci na rozeznávání bankovek. Aplikace s názvem Cash Reader vznikla ve spolupráci banky a vývojáře Tomáše Jelínka. Pro uživatele je k dispozici bezplatně.

Pro zjištění bankovky stačí namířit kameru telefonu na bankovku. Aplikace následně vyhodnotí, o kterou bankovku jde. Bankovku mimo jiné kontrastně zobrazí na displeji, což je určeno zejména lidem se zbytky zraku. V závislosti na volbě také hodnotu bankovky buď vysloví nebo zavibruje – např. jednou v případě bankovky v hodnotě 100 Kč, dvakrát, pokud jde o 200 Kč atd. Tím je zaručena i diskrétnost, například když nevidomý zjišťuje hodnotu bankovky v obchodě plném lidí.

V současné době umí aplikace rozpoznat hodnotu bankovek 40 světových měn a je přeložena do 25 jazyků.

Základní verze aplikace je bezplatná a máte v ní pro každou měnu dvě nejčastěji užívané bankovky. Při zakoupení aplikace v plné verzi zaplatíte 349 Kč za doživotní licenci pro jednu měnu. Výjimku tvoří české bankovky, které aplikace rozeznává bezplatně všechny.

Dalším cílem tvůrců této aplikace je dostat ji i ke zrakově postiženým lidem v jiných zemích světa. kromě toho chtějí co nejdříve do aplikace přidat podporu speciální klávesnice, která převádí texty na obrazovce přímo do Braillova písma a to následně na klávesnici cítí. Díky tomu budou moci využívat aplikaci i ti, kteří ztratili kromě zraku i sluch.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).