Hlavní navigace

Raiffeisenbank má nové pojištění schopnosti splácet. Kryje i dobrovolný odchod z práce

Sdílet

UNIQA pojišťovna připravila pro Raiffeisenbank nový koncept pojištění schopnosti splácet úvěr. Nové pojištění kryje nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale i dobrovolné ukončení služebního poměru. Dále je kryta nedobrovolná ztráta zaměstnání sjednaného na dobu určitou.

V případě úmrtí nebo invalidity III. stupně za vás pojišťovna uhradí celý nesplacený zůstatek vašeho úvěru. Při pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání vám pojišťovna uhradí za každých 30 dní trvání pojistné plnění ve výši měsíční splátky úvěru (včetně poplatku za pojištění), a to až 12× za sebou.

Pro vstup do pojištění stačí splnit tři podmínky: být mladší 65 let, nebýt v pracovní neschopnosti a nebýt invalidní (III. stupeň), říká Miroslav Kluc, vedoucí Bankopojištění UNIQA.

V blízké budoucnosti bude produktová novinka dostupná také na hypotečních úvěrech a kreditních kartách.

Pojištění se také umí přizpůsobit aktuální životní situaci. Pokud se například rozhodnete ukončit svůj pracovní poměr a začít podnikat, nejste již dále zbytečně pojištěni pro nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale pojistná částka pro pojištění pracovní neschopnosti se okamžitě zvyšuje na 150 % původní hodnoty.

Cena pojištění je 7,2 % z měsíční splátky úvěru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2019 19:06

  Tomáš Marný

  Jistě, Raiffka dosud neplnila z pojištění např. nemožnost splácení z důvodu nemocí zad nebo psychických nemocí, a teď bude plnit z důvodu dobrovolného obchodu z práce... Jaký fór tam máte dál?

 • 28. 2. 2019 16:26

  UNIQA (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  Nelze jinak, než Vám dát za pravdu. Záda a psychické problémy byly dříve ve výlukách. Nyní je tomu jinak. Záda se plní vždy, pokud bude jejich poškození prokázáno příslušným vyšetřením (magnetická rezonance, RTG, CT). Psychické problémy jsou již v rámci invalidity také kryty. Je třeba uvést na pravou míru, že dobrovolný odchod z práce je pojištěn pouze v případě, kdy k němu dojde v důsledku nezaplacení mzdy/platu zaměstnavatelem. Dále jsou kryty veškeré nedobrovolné "vyhazovy" a to včetně těch na dobu určitou. Pokud někdo očekává, že sám dobrovolně odejde z práce (mimo výše zmíněného případu) a ještě za to dostane od pojišťovny zaplaceno, tak od UNIQA (ani zatím ani od její konkurence) se nedočká. Krásný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).