Hlavní navigace

Raiffeisenbank má nové pojištění schopnosti splácet. Kryje i dobrovolný odchod z práce

Sdílet

Veronika Doskočilová

UNIQA pojišťovna připravila pro Raiffeisenbank nový koncept pojištění schopnosti splácet úvěr. Nové pojištění kryje nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale i dobrovolné ukončení služebního poměru. Dále je kryta nedobrovolná ztráta zaměstnání sjednaného na dobu určitou.

V případě úmrtí nebo invalidity III. stupně za vás pojišťovna uhradí celý nesplacený zůstatek vašeho úvěru. Při pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání vám pojišťovna uhradí za každých 30 dní trvání pojistné plnění ve výši měsíční splátky úvěru (včetně poplatku za pojištění), a to až 12× za sebou.

Pro vstup do pojištění stačí splnit tři podmínky: být mladší 65 let, nebýt v pracovní neschopnosti a nebýt invalidní (III. stupeň), říká Miroslav Kluc, vedoucí Bankopojištění UNIQA.

V blízké budoucnosti bude produktová novinka dostupná také na hypotečních úvěrech a kreditních kartách.

Pojištění se také umí přizpůsobit aktuální životní situaci. Pokud se například rozhodnete ukončit svůj pracovní poměr a začít podnikat, nejste již dále zbytečně pojištěni pro nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale pojistná částka pro pojištění pracovní neschopnosti se okamžitě zvyšuje na 150 % původní hodnoty.

Cena pojištění je 7,2 % z měsíční splátky úvěru.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).