Firmy chystají propouštění. Kdo by se měl bát o místo?

V srpnu nahlásilo plánované hromadné propouštění 21 zaměstnavatelů. O místo tak celkem přijde 1003 zaměstnanců. O nejnovějších informacích Krajských poboček Úřadu práce ČR informovala mluvčí Kateřina Beránková. Podle ní se počet firem, které propouštění nahlásily, oproti předchozímu roku snížil o šest, meziměsíčně jich ale bylo zase o šest více.

Podle Beránková je nejvíce firem, které budou hromadně propouštět, v Praze. Zde by mělo přijít o práci 688 zaměstnanců. Následuje Olomoucký kraj se 129 pracovníky.

Podle ČTK se chystá propouštět například armáda. O práci by mělo přijít 265 lidí z vojenské ubytovací a stavební správy. Ve Středočeském, Jihočeském, Pardubickém a Olomouckém kraji sníží počty zaměstnanců armáda a ministerstvo obrany. Ve Středočeském kraji také Beck Europe a v Olomouckém také výrobce Onamba. Dále bude podle ČTK snižovat stavy také společnost ČEZ nebo velkoobchodní společnost Lekkerland. 

Úrokové sazby u hypoték rostou Důchody se příští rok zvýší méně, než se čekalo. O kolik vzrostou?        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
18. 9. 2013 11:06 Nový

no to lze shrnout jednoduse

celé vlákno

bat o misto se musi vsichni ti co praci neco vytvareji (delnici ve vyrobe, ruzni remeslnici atd), naopak s usmevem muzou byt vsichni ti co nedelaji nic a nakazuji ostatnim co maji delat ... takze kancelarske mysi, vsichni ti bankeri, urednici, "manageri" jsou v klidu a krize se dotyka vzdy pouze tech co skutecne neco delaji

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
18. 9. 2013 11:19 Nový

Re: no to lze shrnout jednoduse

celé vlákno

No, trochu bych to rozkastoval. Dnešní nové nástupy na úřadech rozhodně nemají na růžích ustláno a o platech horníků se jim může leda tak zdát stejně jako učitelům a dalším. Oni ti úředníci zase nemají tolik peněz. A ty banky taky nejsou zrovna ideální případ. Přepážkové ženské taky nemají miliony. Ti manageres jsou ovšem jiný případ. Nejvíce tedy ve státních a polostátních podnicích.