Hlavní navigace

ERV pojišťovna má nové pojištění storna cesty. Zrušit ji můžete skoro z jakéhokoli důvodu

Sdílet

ERV pojišťovna začala nově nabízet pojištění storna cesty, kdy můžete svou dovolenou stornovat téměř z jakéhokoli důvodu. Produkt nabízí ve dvou variantách – Storno a Storno Plus.

Varianta Storno se vztahuje pouze na zdravotní potíže a Storno Plus zahrnuje širší okruh pojištěných osob a právě oněch více důvodů pro storno. Obě varianty storna shodně pojistí cenu cestovních služeb až do hodnoty 300 tisíc korun. Evropská se neomezila pouze na zdravotní důvody bránící cestě, u varianty Storno Plus můžete stornovat téměř z jakéhokoli důvodu, říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Storno je možné koupit nejen na celý zájezd, ale i na jednotlivé cestovní služby jako například letenky nebo ubytování. Využít jej můžete i na cesty po ČR.

Tabulka limitů pojistného plnění.
Autor: ERV Evropská pojišťovna

Tabulka limitů pojistného plnění.

Pojistné se počítá procentuálně z ceny zájezdu, z ceny letenky nebo samostatné cestovní služby, na kterou si jej sjednáváte. Pokud si toto pojištění sjednáte k cestovnímu pojištění, pak varianty Storno je cena 2,5 % z ceny služby a u varianty Storno Plus pak 5 %. Pojištění storna si můžete sjednat i samostatně, ale pak je cena vyšší, viz tabulka. 

Pojištění storna lze standardně uplatnit v případě zdravotních potíží. Varianta Storno Plus se vztahuje i na celou řadu dalších doložitelných důvodů, kvůli kterým klient nemůže na dovolenou odjet. Může jít např. o ztrátu zaměstnání, rozvodové řízení, poškození bydliště, zrušení schůzky obchodním partnerem, dopravní nehodu cestou na letiště nebo třeba předvolání k soudu. V případě hospitalizace cestujícího dokonce klient dostane zpět 100 % zaplacených prostředků, dodává Vlastimil Divoký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).