Hlavní navigace

Důvěřiví klienti na falešné stránce ČSOB: hackerským útokem by přišli o 20 milionů Kč

Sdílet

Třetina lidí svým chováním na internetu stále riskuje ukradení peněz z účtu. Vyplývá to z guerillové kampaně ČSOB, která pomocí falešných webových stránek internetového bankovnictví netradičně testovala obezřetnost klientů. Skoro třetina lidí se na falešné stránky vrátila i několikrát.

Odkaz na falešný internetbanking jsme na měsíc vystavili na Seznam a Google. Častou chybou klientů totiž je, že na stránky banky vstupují přes vyhledávače. Jenže i tady hrozí, že padnou do pasti hackerů, upozornil Jan Vimr, výkonný manažer útvaru Řízení digitálních kanálů ČSOB.

Během více než měsíčního testování „falešnou“ stránku banky navštívilo celkem 61 434 lidí. Nedopadli špatně, je vidět, že osvěta pomáhá. Zjistili jsme, že 67,5 % uživatelů nereaguje na reklamy a kliká na správné odkazy. Během kampaně se také snížil počet lidí, kteří přes vyhledávače na internetové bankovnictví vstupovali. Alarmující ovšem je, že téměř třetina klientů je nepoučitelná a navzdory edukaci vstupuje na falešný internetbanking opakovaně, doplnil Vimr.

Jak se chovat na internetu, kam se připojujeme přes mobilní telefon i počítač, abychom co nejvíce eliminovali riziko útoku internetových podvodníků? Rady si přečtěte v rozhovoru Vosála: 100% bezpečnost na internetu asi neexistuje

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).