Hlavní navigace

dTest spustil další aukci o levnější energie. Přihlásit se můžete už nyní, aukce proběhne v březnu

Sdílet

Spotřebitelská organizace dTest spustila další aukci o levnější cenu elektřiny a plynu. Akce s názvem Chci výhodnější energie odstartovala v úterý 16. ledna 2018. Přihlásit se můžete na webových stránkách akce. Samotná aukce pak proběhne 8. března 2018.

V loňské hromadné změně dodavatelů ušetřili lidé v průměru 5456 Kč ročně za plyn a 1919 Kč ročně za elektřinu. Největší potenciál pro úsporu máte v případě, že máte vysokou spotřebu a bydlíte například v rodinném domě. Dále pokud máte dlouholetou smlouvu a ještě jste dodavatele neměnili.

Registrace do aukce je nezávazná. Poté, co bude vybrán vítěz, obdržíte cenovou nabídku od nového dodavatele. Pokud se vám nabídka nebo dodavatel nebudou líbit, nic vás nezavazuje přejít. Můžete nabídku nechat propadnout a ta pak bude nabídnuta náhradníkům, kteří se přihlásili po skončení aukce. Pokud naopak budete souhlasit, získáte garanci uvedené ceny na jeden rok.

Součástí nové nabídky od vítězného dodavatele je záruka, že smlouva nebude automaticky prodlužována a nebude obsahovat ani pokuty za předčasné ukončení. Jinými slovy můžete smlouvu kdykoli vypovědět a to bez sankcí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2018 14:34

    K.Rudolf (neregistrovaný) ---.ip-145-239-91.eu

    U těhle aukcí je prostě jen škoda, že ta vysoutěžená cena je pouze stanovená  na jeden rok. Takhle jsem před lety zkusil taky aukce, to bylo prvně a toto vyhrála Xenergie, cena byla super, ale taky jen na rok. Tak už mě to většinou nechává chladným a raději dám na stabilně nízkého dodavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).