Hlavní navigace

Dovolená v Chorvatsku: RegioJet spouští prodej jízdenek na noční vlak i autobusy

15. 3. 2023

Sdílet

cestování, dovolená, zahraničí, cesta, léto, prázdniny, letenky, Autor: Depositphotos

Autobusový a železniční dopravce RegioJet dnes zahájil prodej jízdenek na své noční vlakové spoje do chorvatské Rijeky. Zájemci si u něj mohou koupit také jízdenky na návazné autobusy do řady destinací na pobřeží Jadranu (např. Makarskou, Krk, Pulu, Zadar nebo Split).

Více informací na webu dopravce. 

Za jednosměrnou jízdenku vč. rezervace pro cestu ve voze se sedačkami zaplatíte na trase do Rijeky cenu od 690 Kč. Za jízdenku ve spacím voze pak cenu od 890 Kč.

Vlaky budou jezdit z ČR do Rijeky v období od 16. června do 30. září vždy 3× týdně. Z Prahy budou vyjíždět každé úterý, pátek a neděli, z Rijeky pak v pondělí, středu a sobotu.

Mezi 16. a 30. červnem pojede noční vlak přes Vysočinu (Kolín, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou). Od července do konce sezony pak spoje pojedou přes Pardubice. Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v Břeclavi, na Slovensku v Bratislavě a ve Slovinsku v Celje.

Ve vlaku bude k dispozici servis včetně kávy a vody bez poplatku, snídaně v ceně jízdenky a připojení k internetu. Cestující si mohou rezervovat celé lůžkové kupé pro uzavřenou skupinu. Rodiny s dětmi pak mohou cestovat v tzv. tichých kupé. Dopravce umožní také přepravu jízdních kol apod.

Od příštího roku by ale mělo dojít k obnovení každodenního provozu s cílem ve Splitu. Letos to není možné kvůli výlukám v Chorvatsku.

Chceme lidem nabídnout možnost každodenního spojení s Chorvatskem stejně, jako byli zvyklí v předchozích letech. Proto rozšiřujeme autobusovou linku Praha-Split, která obslouží zákazníky během hlavní sezony v červenci a srpnu každý den, a to za velmi příjemnou cenu od 999 Kč, uvedl Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Přímé autobusy budou jezdit od 26. června do 31. srpna z Prahy do Splitu denně, v červnu a září jednou týdně vždy v pátek (a zpět v sobotu). Autobusy spojí Prahu, Brno a Bratislavu s chorvatskými městy Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná na 999 Kč.

Letošní sezónu dovolených v Chorvatsku už ovlivní vstup země do Schengenského prostoru, což znamená, že už nebudou probíhat hraniční pasové kontroly.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).