Hlavní navigace

V Praze se sejdou evropští sběratelé mincí a známek. Můžete si nechat ocenit své domácí poklady

Sdílet

Sběratelský veletrh v Praze Autor: Double Impact s.r.o

Leží vám doma v šuplíku poštovní známky nebo mince po předcích a nevíte co s nimi? Můžete si je nechat ocenit na jarním veletrhu Sběratel, který proběhne ve dnech 24. a 25. března 2023 v pražském hotelu Olympik Praha.

Na veletrhu se můžete podívat na vzácné známky, mince nebo bankovky od více než 80 prodejců z celé Evropy. K mání budou také staré akcie a další antikvární zboží. Veletrhu se zúčastní také německá pošta, která přiveze svůj kompletní sortiment známek včetně motivů se Spidermannem nebo Davidem Bowiem.

Na koho se nedostala sběratelská tisícikoruna, kterou nedávno emitovala Česká národní banka, má šanci si ji pořídit právě na tomto veletrhu. Pořadatelé se domnívají, že po opadnutí prvotního zájmu, kdy její cena vyletěla mezi sběrateli na pětinásobek, už bude na veletrhu tato bankovka k dostání o něco levněji.

Na letošním veletrhu se objeví dopis zpěváka Freddieho Mercuryho, který napsal svému otci Bomi Bulsarovi ze Zanzibaru. Ten svého syna přivedl ke sbírání známek. Po Mercuryho smrti v roce 1991 měla být většina jeho osobních věcí spálena, jak přikazuje zarathuštrovská víra, ale otec se rozhodl, že si ponechá synovo album známek. To nakonec předal do sbírek Britského poštovního muzea. Samotné album známek se v České republice ukázalo na jarním veletrhu v roce 2019.

V prodeji bude také nová sběratelská bankovka ze Zlaté sbírky Václava Zapadlíka s motivem vozu Wikov 70 z roku 1931.

Na veletrhu se objeví přítiskový známkový kupon s motivem aerodynamického Sidecaru Velorex typ 560, který v roce 2022 oslavil 35 let od zahájení výroby. Autorem kresby, stejně jako přítiskové známky, je výtvarník Petr Ptáček, který dorazí na veletrh osobně v pátek 25. března.

Sběratelům budou k dispozici odborníci ze Svazu českých filatelistů, Čeké numismatické společnosti, Klubu sběratelů autogramů, Antiku Kureš, Klubu sběratelů kuriozit i Muzea cenných papírů, kteří pomohou s odhadem ceny zájemcům.

Vstupné:

  • Ženy a mládež do 18 let mají vstup na veletrh bezplatný.
  • Muži 100 Kč a nebo 1 Kč, pokud se bezplatně zaregistrují do Klanu sběratelů
Sběratelský veletrh v Praze

Sběratelský veletrh v Praze

Autor: Double Impact s.r.o
Sběratelský veletrh v Praze

Sběratelský veletrh v Praze

Autor: Double Impact s.r.o
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).