Hlavní navigace

Dodavatele elektřiny změnilo v roce 2016 přes 350 000 lidí. Už ale nesledují jen cenu

Sdílet

V roce 2016 vzrostl o třetinu počet odběrných míst, která změnila dodavatele elektřiny. U dodavatele plynu tento počet vzrostl o 15 % oproti roku 2015. Podle statistik, které zveřejnil Operátor trhu s elektřinou, změnilo dodavatele elektřiny 359 536 odběrných míst a dodavatele plynu 203 950 odběrných míst.

S novelou energetického zákona získali spotřebitelé účinný nástroj pro výpověď smluv uzavřených pod nátlakem třeba ze strany nepoctivých podomních obchodníků. To se také mohlo na počtu změn dodavatelů projevit, popisuje Gerta Mazalová, předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů.

Změna dodavatele energií však nemusí být jedinou cestou k úspoře. Využít můžete i akčních nabídek jednotlivých dodavatelů, které jsou často nabízeny novým i stávajícím zákazníkům.

I sami zákazníci registrují, že cena není vše. Už delší čas sledujeme, že zákazníci se stále více zajímají rovněž o obchodní a smluvní podmínky, bonusy nebo také o to, jak dodavatel vrací přeplatky z vyúčtování. Cena je pro spotřebitele důležitým, ale zdaleka ne jediným kritériem pro volbu dodavatele energií, říká Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON Energie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 1. 2017 13:12

    Ing (neregistrovaný) ---.serverprofi24.com

    Loni když jsem měnil svýho dodavatele na Comfort energi, tak mě taky nezajímala jen cena, samozřejmě, že byla jedním z hlavních bodů o který jsem se zajímal, ale šlo mi i o podmínky a o to, jak budu mít smlouvu postavenou. Tím, že jsem si jí nechal nastavit na dobu neurčitou, si myslím, že jsem zvolil to nejlepší možný řešení. Cenu podle ceníku jsem měl lepší než u dominanta, kterýho jsem měl roky před tím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).