Hlavní navigace

Dnes nejpozději se odevzdávají Přehledy OSVČ. Kdo může i déle?

Sdílet

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) by měly nejpozději do dneška odevzdat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2016. Povinnost se vztahuje i na OSVČ, které vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost jen po část loňského roku nebo ji loni přerušily (ukončily).

Podat přehled příslušné OSSZ je nutné zpravidla nejpozději do úterý 2. 5. 2017, obecně platí, že by tak poplatníci měli učinit nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém měli podat daňové přiznání. Ti, kterým daňové přiznání zpracovává daňový poradce, mají čas do 1. srpna. Do úterý 2. května 2017 je ale nutné o tom správu sociálního zabezpečení informovat. Pro OSVČ, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, je nejzazším termínem pro podání přehledu OSVČ 31. 7. 2017.

V případě, že si v Přehledu vypočtete doplatek na pojistném, musíte ho zaplatit do 8 dnů po dni, ve kterém jste podali nebo měli povinnost podat přehled.

Formulář pro ČSSZ ale i pro zdravotní pojišťovny si můžete stáhnout na serveru Měšec.cz. Pokud si nevíte rady s vyplněním, pomůže článek Jak na podání přehledu pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).