Hlavní navigace

Dejte pozor na e-shopy, objevil se další falešný obchod

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 7. 2010

Na internetu se objevil další podvodný obchod s elektronikou, varuje Sdružení obrany spotřebitelů (SOS). Před časem SOS varovalo před obchodem www.tech-shop.cz a nyní se objevil nový: www.elektro-galerie.cz. Provozovatel i jeho podvodné praktiky zůstávají podle sdružení stejné.

Obchod nabízí velice levné zboží a samozřejmě také platbu předem. Některé inzerované zboží přitom ještě ani nedorazilo na český trh. Pokud nejde o prověřený obchod, měl by si zákazník nechat zaslat zboží na dobírku a před zaplacením jej důkladně zkontrolovat. Obchodům jako je www.elektro-galerie.cz by se však měli zákazníci vyhnout úplně, varuje SOS s tím, že není vyloučené, že se bude tento provozovatel pokoušet zakládat další nové weby.

V daném případě navíc došlo opět ke zneužití loga SOS SAOP (Spotřebitelský audit obchodních podmínek – www.spotrebite­le.info/audit), za účelem získání větší důvěryhodnosti u potenciálních zákazníku. SOS již učinilo příslušné právní kroky a připravuje podání žaloby k soudu, uvádí zpráva sdružení a dodává, že kliknutím na pravé logo SAOP se dostanete na konkrétní informace o držiteli loga na stránkách SOS, kde je zřetelná i doba platnosti uděleného certifikátu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).