Hlavní navigace

Daňově nejvýhodnější stravenka má hodnotu 123 Kč. Většina má ale stravenky do 100 Kč

Sdílet

S tím, jak Ministerstvo práce a sociálních věcí zvyšuje hodnotu stravného na pracovních cestách, roste i částka, při které je stravenka pro vás i pro zaměstnavatele nejvýhodnější. V roce 2019 činí hodnota stravného na pracovní cestě 97 Kč za den. To je určující pro výpočet daňově uznatelné výše příspěvku na stravování a nejvýhodnější stravenka má tak na rok 2019 hodnotu 123 Kč.

Stravenky v České republice využívá přibližně 1 300 000 lidí, a to buď papírovou nebo digitální formou. To, jak velkou částku si firma bude moci odečíst na daních, se počítá jako 70 % z hodnoty stravného na pracovních cestách. Ta je od 1. ledna 2019 stanovena na 97 Kč denně. Zákon o dani z příjmů pak umožňuje firmám uhradit maximálně 55 % z ceny stravenky. Zbývající část doplácíte vy. V některých případech je hradí i zaměstnavatel, ovšem už bez slevy na dani.

Oproti roku 2018 se hodnota nejvýhodnější stravenky zvýšila o 5 Kč, za poslední tři roky je to už nárůst o 18 Kč.

Ze zkušenosti společnosti Sodexo Benefity firmy s příchodem nového roku zaměstnancům hodnotu stravenkových benefitů zvyšují. Vývoj na pracovním trhu přiměl zaměstnavatele navyšovat hodnotu nabízených benefitů, sledujeme to i u stravenek. Více než třetina našich zákazníků už nyní poskytuje příspěvek na stravování na den v hodnotě 100 Kč a více, potvrzuje Jan Matoušek, marketingový manažer pro stravenku ze společnosti Sodexo Benefity.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).