Hlavní navigace

Čtyři banky nabízejí hypotéku za sazbu pod 3 %

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 9. 2012

Zdá se, že banky se snižováním úrokových sazeb u hypoték přestat nechtějí. Momentálně je možné na trhu najít nabídku od čtyř bank, kde fixní úroková sazba začíná už pod 3 %. Variabilní sazby se pak blíží hranici 2 %. 

Od začátku měsíce změnu nastavení úrokových sazeb oznámilo 10 bank, z nichž většina mířila směrem dolů a co víc, hned v úvodu měsíce se další 2 banky dostaly se svou nabídkou fixních sazeb pod 3% hranici. Hypotéku s fixní sazbou za méně než 3 % v tuto chvíli na trhu nabízejí LBBW Bank, UniCredit Bank, Oberbank a Česká spořitelna, uvádí tisková zpráva společnosti Golem Finance, která sleduje vývoj úrokových sazeb prostřednictvím indexů. 

Ty se u variabilních a fixních sazeb začínají čím dál více přibližovat. Rozdíl mezi indexy, které vývoj těchto sazeb mapují (GOFI 70 a GOFI VAR70) se v uplynulých měsících postupně ztenčil na půl procentní bod. Ovšem i v případě variabilních sazeb očekáváme, že banky zareagují na vývoj trhu a ceny těchto hypoték i s ohledem na pokles sazeb ČNB půjdou dolů, očekávají analytici z Golem Finance. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).