Hlavní navigace

ČOI: Šmejdi stále klamou seniory

Sdílet

Arsen Lazarevič 30. 7. 2013

Senioři jsou podle České obchodní inspekce (ČOI) stále na předváděcích akcích klamání. Nepomáhají ani vysoké pokuty, provozovatelé v těchto praktikách nadále pokračují. ČOI přitom v prvním pololetí udělila pokuty v celkové výši 11,2 milionů Kč. Porušení zákona došlo u 80 % z 218 kontrolovaných akcí.

Jednání některých prodejců na předváděcích akcích dosáhlo takové arogance vůči seniorům, že ani opakované pokuty, které jdou do milionu, je od nekalých obchodních praktik neodvrátily. Situaci může změnit jen zpřísnění zákona a trvalá osvěta seniorů, na něž jsou akce zaměřeny, uvedl Vladimír Velčovský, ředitel ČOI.

Nejčastěji je porušován zákon na ochranu spotřebitele: Téměř dvě třetiny porušení tohoto zákona (65,6 %) tvořilo prokázané používání některé z forem nekalých obchodních praktik, včetně agresivních (13,4 %), uvedla ČOI v tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 7. 2013 12:46

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    k prezkoumavani senioru jesli jsou svepravni. Spousta senilnich senioru i kdyz je napalena, jede priste zase, s tim neudelate nic, jsou to stari lide a kdyz je slusne pozadate podepisou Vam cokoli, spis by meli bud takoveho seniora zbavit svepravnosti jinak nema cenu delat zadnou osvetu, seniori uz davno vi, co je to za akce a jezdi na ne dobrovolne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).