Spočítejte si...

Zavřít

ČOI: Šmejdi stále klamou seniory

Senioři jsou podle České obchodní inspekce (ČOI) stále na předváděcích akcích klamání. Nepomáhají ani vysoké pokuty, provozovatelé v těchto praktikách nadále pokračují. ČOI přitom v prvním pololetí udělila pokuty v celkové výši 11,2 milionů Kč. Porušení zákona došlo u 80 % z 218 kontrolovaných akcí.

Jednání některých prodejců na předváděcích akcích dosáhlo takové arogance vůči seniorům, že ani opakované pokuty, které jdou do milionu, je od nekalých obchodních praktik neodvrátily. Situaci může změnit jen zpřísnění zákona a trvalá osvěta seniorů, na něž jsou akce zaměřeny, uvedl Vladimír Velčovský, ředitel ČOI.

Nejčastěji je porušován zákon na ochranu spotřebitele: Téměř dvě třetiny porušení tohoto zákona (65,6 %) tvořilo prokázané používání některé z forem nekalých obchodních praktik, včetně agresivních (13,4 %), uvedla ČOI v tiskové zprávě.

Na co máte právo, když krachne cestovní kancelář? Velcí kyperští vkladatelé možná přijdou o polovinu peněz        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
30. 7. 2013 12:46 Nový

spise by mozna melo dojit

k prezkoumavani senioru jesli jsou svepravni. Spousta senilnich senioru i kdyz je napalena, jede priste zase, s tim neudelate nic, jsou to stari lide a kdyz je slusne pozadate podepisou Vam cokoli, spis by meli bud takoveho seniora zbavit svepravnosti jinak nema cenu delat zadnou osvetu, seniori uz davno vi, co je to za akce a jezdi na ne dobrovolne