Velcí kyperští vkladatelé možná přijdou o polovinu peněz

Ještě nedávno chtěla Trojka (zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF) zdanit veškeré kyperské vklady a to plošnou daní. Nakonec však bylo toto znárodnění upraveno jen na vklady vyšší než 100 000 euro, které budou zdaněné poměrně vysokou daní (37,5 %). Nyní se zdá, že tento program bude upraven a vkladatelé budou zdaněni ještě více (nejspíše 47,5% daní).

Ministři financí a Trojka se zjevně blíží dohodě o zástřihu nepojištěných vkladů nad 100 000 euro v Bank of Cyprus na 47,5%. Po vyjednávacím maratónu ministrů financí pokračovaly další rozhovory v Centrální bance až do pozdní noci, když se ministr financí Haris Georgiades soustředil na vznesené technické otázky, píše se InCyprus

Jsou už velice blízko dohodě, byly ale vzneseny určité technické otázky a s těmi se potýkají, řekl pro The Cyprus Daily zdroj blízký vyjednávání.

Na téma znárodnění kyperských vkladů si přečtěte článek: Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám?

ČOI: Šmejdi stále klamou seniory Pětina Čechů nakupuje přes mobil na záchodě        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
30. 7. 2013 15:21 Nový

tak ja myslim ze dan z vkladu

se za chvili stane beznou dani, banky uz nekolikrat predvedli ze ve vynalezani poplatku neznaji mezi ...