Hlavní navigace

Co potřebujete vědět, než půjdete k volbám?

19. 10. 2017

Sdílet

Zítra a pozítří se otevřou volební místnosti v rámci voleb do Poslanecké sněmovny. Svůj hlas můžete jít do volební urny hodit:

  • v pátek 20. října 2017 od 14 do 22 hodin
  • v sobotu 21. října 2017 od 8 do 14 hodin.

Dělení voličů do volebních místností se řídí podle nahlášeného trvalého bydliště (pokud jste si nepořídili voličský průkaz, který vás opravňuje volit i mimo vaši volební místnost). Tyto místnosti se nacházejí nejčastěji v kulturních domech, školách, úředních budovách nebo budovách patřících městu. Pokud nevíte, kde se nachází ta vaše, zjistíte to na městském a obecním úřadě a na webu vašeho města.

Nezapomeňte si s sebou občanský průkaz, případně i volební průkaz. V případě, že jste ve schránce nenašli volební lístky, získáte je ve volební místnosti.

Kromě výběru volebního lístku můžete před vložením do obálky ještě zakroužkovat čtyři konkrétní osoby a dát jim své preferenční hlasy. Odvoleno máte až vhodíte obálku s lístkem do hlasovací urny.

Kolik voličů dorazilo do volebních místností při minulých volbách do Poslanecké sněmovny? Český statistický úřad zpracoval přehlednou infografiku.


Autor: Český statistický úřad
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).