Hlavní navigace

UNIQA inovovala pojištění DOMINO. Nově nabízí sjednání předdůchodové renty

Sdílet

UNIQA pojišťovna inovovala své pojištění DOMINO. Nyní je možné k němu sjednat připojištění BALANCE. Jde o formu předdůchodové renty, kdy si platíte na sjednanou pojistnou částku, která může být maximálně 50 000 Kč. Tu vám pak pojišťovna vyplácí v posledních pěti letech před řádným nárokem na důchod, a to formou měsíční renty.

Po skončení výplaty vám pak pojišťovna poskytne jednorázovou platbu ve výši 100 % sjednané částky. Pokud je vám během posledních pěti let před odchodem do penze přiznán invalidní důchod, obdržíte troj až sedminásobek pojistné částky, a to podle rozsahu postižení. V případě, že se stanete invalidní během trvání pojištění, ale před nárokem na rentu, bude za vás pojistné platit pojišťovna.

Pojišťovna si připravila i další novinky. U programu DOMINO Risk a DOMINO Invest snížila minimální měsíční splátku pojistného na 300 Kč. Doba pojištění byla naopak prodloužena do 80 let věku. Dále se rozhodla zvýhodnit ty, kteří žijí zdravě. Štíhlí nekuřáci zaplatí na pojistném pro případ smrti a pro případ velmi vážných onemocnění o 25 % méně než ostatní.

Do výčtu příčin invalidity byly doplněny organické duševní poruchy, jako jsou demence u Alzheimerovy choroby, úzkostné poruchy, poruchy nálad, postkomoční syndrom apod. A pojištění dlouhodobé péče u nesoběstačných osob bylo rozšířeno i na nižší stupně. U dospělých pro III. a II stupeň závislosti a u dětí o II. stupeň invalidity a III. stupeň závislosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).