Hlavní navigace

Co by měla obsahovat lékárnička a cestovní pojištění, když cestujete s dětmi?

Sdílet

Pokud cestujete s dětmi, doporučuje se brát je na dovolenou k moři nejdříve ve 3 měsících, kdy už mají za sebou první povinné očkování. Kvůli širokému spektru nákaz, na které lze při cestování narazit, se však do 2 let věku dítěte doporučuje volit spíše destinace, jež jsou podnebím a životním stylem blízké střední Evropě. Ideální jsou tak evropské destinace, rodiče se ale nemusejí bát vzít dítě ani na Kanárské ostrovy nebo jiné evropské ostrovy. Návštěvu exotických zemí by pak měli rodiče menších dětí dobře zvážit, říká Stanislav Spurný, praktický lékař pro děti a dorost.

Ze stejného důvodu se doporučuje volit spíše charterové lety a nikoli linkové lety. V rámci charterových letů potkávají cestující ve většině případů své krajany, zatímco na linkových letech se setkává velké množství národností.

Na dovolenou je pak nezbytné mít s sebou i lékárničku. Ta by měla obsahovat základní léky na horečku, bolest, střevní potíže a alergie. Dále pak přípravky proti spáleninám a jednoduchý obvaz. 

Velice důležité je zvážit i cestovní pojištění. Jeho absence vás v zahraničí za některých okolností může přijít poměrně draho. Psali jsme o tom v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění. A pokud už si jej sjednáte, je dobré se dopředu informovat, co vše by mělo obsahovat. Cestovní pojištění pro děti by mělo být složeno z pojištění léčebných výloh, úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti za škody. Na odpovědnost za škodu lidé často zapomínají, nicméně tato složka je nesmírně důležitá. Chrání rodiče v případě, že dítě způsobí někomu úraz nebo rozbije či poškodí cizí majetek, vysvětluje Ivana Buriánková, tisková mluvčí České pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).