Hlavní navigace

Polovina Čechů neví, že zamlčení dluhů při žádosti o půjčku může být trestný čin

Sdílet

Pokud žádáte o půjčku, jste povinni uvést pravdivě veškeré informace. Tedy i to, jaké další dluhy a závazky máte u jiných institucí. 56 % Čechů ale neví, že pokud by svůj závazek vůči jiné bance zamlčeli při žádosti o půjčku, mohou se tím dopustit trestného činu. Případné zamlčení závazku po splatnosti je totiž úvěrový podvod. Vyplynulo to z průzkumu, který zpracovala agentura IPSOS pro sdružení SOLUS.

Podle průzkumu by 40 % dotázaných zamlčelo, že mají dluh po splatnosti. Z toho 89 % z nich neví, že se jedná o úvěrový podvod. Nejvíce dotázaných, kteří neví, že se zamlčením dluhů dopouští trestného činu, spadá do věkové kategorie 27 až 35 let (61,5 % respondentů).

Do prodlení se splácením se podle průzkumu dostalo 35,8 % dotázaných respondentů. U osob ve věkové kategorii 27 – 35 let to bylo 45,3 % dotázaných. U vysokoškolsky vzdělaných Čechů to však bylo jen 27,6 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2018 13:18

    miloš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    každý dluh jednou vypluje na povrch --.http://www.do­macifinance.cz/1280/dlu­hy-neutajite-zjistete-kdo-je-na-vas-praskne/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).