Hlavní navigace

Citibank nabídne bezkontaktní platby v první polovině tohoto roku

Sdílet

Jiří Hovorka 31. 3. 2011

Ve druhém čtvrtletí letošního roku budou moci klienti tuzemské Citibank platit prostřednictvím bezkontaktně. Banka oznámila, že jim nabídne např. speciální kreditní karty se zabezpečenou bezkontaktní anténou, nálepky na mobilní telefony nebo některé chytré telefony. Technologie bezkontaktních plateb je certifikovaná společnostmi MasterCard a Visa a klienti Citibank budou moci této platební metody využít všude tam, kde jsou umístěny symboly MasterCard PayPass a Visa payWave. Bezkontaktní platby je nyní možné využívat v zahraničí, službu nabízí velké množství ochodů např. v Británii, před Českem jsou ale v tomto ohledu také naši sousedé v Polsku a na Slovensku.  

U plateb do výše 25 EUR (přibližně 500 Kč) není vyžadována autorizace pomocí zadání PIN kódu nebo podpisu držitele karty. Bezpečnost těchto transakcí je však zachována, jelikož má klient platební kartu neustále pod kontrolou. U plateb nad 25 EUR je navíc vyžadováno zadání PIN kódu tak jako u standardních kontaktních transakcí, říká George Denisenko ředitel divize spotřebitelských úvěrových produktů Citibank v České republice.

Již dříve oznámila rozšíření svých služeb o bezkontaktní platby také Česká spořitelna, která by od letošního podzimu měla nabízet duální karty (s kontaktní i bezkontaktní funkcí) a v polovině roku má být spuštěn společný pilotní projekt 5 společností (Citibank, Komerční banka, Telefónica O2, Globus a Visa Europe).

Psali jsme: Bezkontaktní platby v ČR: Na co banky čekají?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).