Hlavní navigace

Česká spořitelna nebude první v bezkontaktních platbách, předběhne ji konkurenční pilot

Sdílet

Jiří Hovorka 25. 3. 2011

Česká spořitelna nedávno oznámila, že jako první banka na českém trhu spustí systém bezkontaktních plateb a bude svým klientům nabízet duální karty, tedy takové, které v sobě zkombinují funkci běžné platební karty i bezkontaktní.

Komerční banka, Citibank Europe, Globus ČR, VISA Europe a Telefónica O2 Czech Republic včera oznámily, že odstartují již v polovině letošního roku pilotní projekt bezkontaktních mobilních plateb.

Cílem šestiměsíčního projektu je získat poznatky z reálného využívání bezkontaktních mobilních plateb a připravit se na komerční spuštění této služby. Do ověřovacího provozu se zapojí po dvou stovkách klientů Komerční banky, Citibank a společnosti Telefónica O2, oznámily společnosti ve společné zprávě. Terminály pro akceptaci bezkontaktních plateb mobilním telefonem budou vybaveny vybrané pokladny ve čtyřech hypermarketech Globus v Praze a Plzni. Platební aplikaci, která bude nahrána na SIM karty mobilních telefonů výhradně v síti O2, poskytne karetní asociace VISA Europe.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).