Hlavní navigace

Chystáte se vymáhat výživné? Peníze dostanete nejdříve za 3 měsíce

Sdílet

Vymáhání výživného jistě není příjemná situace pro žádnou ze zúčastněných stran. Pokud však bývalý partner přestane na dítě přispívat peníze, často jiné řešení není. V takové situaci je nejdůležitější řídit se potřebami, a hlavně právy svých dětí. Pokud partner není ochoten platit, je exekuce bohužel jedna z mála cest, jak zajistit chod neúplné rodiny, říká Denisa Vopinková z VašeVýživné.cz

Připravte se však na to, že se situace nemusí vyřešit rychle. První peníze můžete vidět až za 3 měsíce poté, co se rozhodnete je vymáhat, a to kvůli zákonným lhůtám. Tři měsíce jsou minimální lhůta, když vše jde tak, jak má. Záležitost se ale může protáhnout ještě více, pokud se bývalý partner snaží řešení situace protahovat. Může se samozřejmě stát, že se dlužník zalekne a peníze doplatí okamžitě, ale jsou to spíše výjimečné případy.

I když se domůžete toho, že exekutor z dlužníka peníze vymůže, neznamená to, že je hned dostanete vy. Ze zákona si totiž při exekučním řízení musí nejprve exekutor strhnout svou odměnu. Bohužel je třeba počítat s tím, že plnou částku budou rodiče dostávat až poté, co se srazí nárok exekutorské kanceláře. To je její zákonný nárok, upozorňuje Denisa Vopinková.Teprve poté, co je zaplacena odměna exekutorovi, začínají peníze proudit k vám na splacení dlužného výživného.

O tom, jak vymáhat výživné, abyste nemuseli nic platit, jsme vás informovali v článku Jak vymáhat výživné, aby vás to nestálo žádné peníze?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2017 10:10

    Milada (neregistrovaný) 188.166.8.---

    Denisa Vopinková chtěla říct, že náklady exekuce se skládají z nákladů exekutora a z nákladů právního zastoupení, a jejich součástí je i provize. Vaše peníze tak půjdou nejdříve Denise Vopinkové, lidem z VašeVýživné.cz, advokátovi a exekutorovi, a jestli něco zbude, dostane to oprávněný. No není to skvělé? Neváhejte a volejte VašeVýživné.cz!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).