Hlavní navigace

Chystáte se na vánoční nákupy přes internet? Na tohle si dejte pozor

Sdílet

Veronika Doskočilová

Někteří volí variantu, kdy nakoupí dárky přes internet, jako přijatelnější, oproti běhání po obchodech a stání ve frontě. Při neopatrném nákupu ale můžete o peníze naopak přijít. Informovala o tom Sberbank.

Ačkoli zboží může na internetovém obchodě být opatřeno cedulkou sleva, nemusí to být pravda. Před uzavřením nákupu je dobré využít internetový srovnávač a cenu daného zboží porovnat s nabídkami dalších e-shopů. U dražších produktů se cena může lišit i o tisíce korun. Důležité jsou i recenze, které mohou odhalit případné nežádoucí vlastnosti zboží.

Při nakupování na zahraničních e-shopech je potřeba si k ceně zboží připočíst i další poplatky. A to zejména poštovné, clo a DPH. Platbě cla se vyhnete, pokud cena zboží bude pod 22 eur a DPH platit nemusíte, pokud si objednáváte zboží do 150 eur. Podrobně jsme se této problematice věnovali v článku Kdy musíte platit clo a DPH u zásilek ze zahraničí?

Zboží, které jste zakoupili přes internet, pak můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Někteří prodejci pak tuto lhůtu prodlužují i na 90 dnů nebo nabízejí zpětné předplacené poštovné.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).