Hlavní navigace

Chystáte se na vánoční nákupy přes internet? Na tohle si dejte pozor

Sdílet

Někteří volí variantu, kdy nakoupí dárky přes internet, jako přijatelnější, oproti běhání po obchodech a stání ve frontě. Při neopatrném nákupu ale můžete o peníze naopak přijít. Informovala o tom Sberbank.

Ačkoli zboží může na internetovém obchodě být opatřeno cedulkou sleva, nemusí to být pravda. Před uzavřením nákupu je dobré využít internetový srovnávač a cenu daného zboží porovnat s nabídkami dalších e-shopů. U dražších produktů se cena může lišit i o tisíce korun. Důležité jsou i recenze, které mohou odhalit případné nežádoucí vlastnosti zboží.

Při nakupování na zahraničních e-shopech je potřeba si k ceně zboží připočíst i další poplatky. A to zejména poštovné, clo a DPH. Platbě cla se vyhnete, pokud cena zboží bude pod 22 eur a DPH platit nemusíte, pokud si objednáváte zboží do 150 eur. Podrobně jsme se této problematice věnovali v článku Kdy musíte platit clo a DPH u zásilek ze zahraničí?

Zboží, které jste zakoupili přes internet, pak můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Někteří prodejci pak tuto lhůtu prodlužují i na 90 dnů nebo nabízejí zpětné předplacené poštovné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).