Hlavní navigace

ČEZ nabízí zaplaveným domácnostem energii na 3 měsíce zdarma

Gabriela Hájková

Patříte mezi domácnosti, které postihly povodně? Pokud vám vytopily obytné místnosti nebo provozovnu, můžete využít nabídky společnosti ČEZ. Ta těmto zákazníkům nabízí energii na 3 měsíce zdarma. Nabídka pomoci se nevztahuje na domácnosti, kterým velká voda vytopila pouze sklep, garáž, kůlnu a jiné užitkové prostory.

Dodávku energií (elektřiny či plynu) po dobu 3 měsíců zdarma můžete získat, jestliže:

  • jste zákazníkem ČEZ Prodej,
  • jste odběratelem elektřiny z nízkého napětí či plynu (tedy domácnost, nebo malý podnikatel),
  • povodeň vám vytopila obytné místnosti či provozovnu minimálně do výšky 0,5 metru.

Pro získání 100% slevy na energie je nutné vyplnit formulář Potvrzení o poškození odběrného místa povodní a nechat ho ověřit u obecního či městského úřadu. Toto potvrzení pak musíte doručit na adresu ČEZ Zákaznické služby, s. r. o., Guldenerova 2577/19, 326 00 Plzeň, na e-mail cez@cez.cz nebo osobně na kontaktní místo Skupiny ČEZ.

Na základě doručení tohoto Potvrzení o poškození odběrného místa, bude zahájeno řízení o přiznání slevy na platbu za energie. O přiznání této slevy budou zákazníci informováni na základě nového předpisu záloh, kde bude tato sleva na příští 3 měsíce zohledněna a který bude zaslán na kontaktní adresu, uvádí zpráva společnosti ČEZ. Od této chvíle pak není nutné platit po tři měsíce zálohy.

Formulář Potvrzení o poškození odběrného místa povodní lze získat také na Zákaznických centrech Skupiny ČEZ, u smluvních partnerů Skupiny ČEZ, případně na obecním úřadu či městském úřadu.

Našli jste v článku chybu?