Spočítejte si...

Zavřít

Český rozhlas připomene neplatičům povinnost poplatku

Český rozhlas v tomto týdnu osloví více než 300 000 fyzických osob v souvislosti s placením rozhlasového poplatku. Jak sdělila v úterý agentuře Mediafax Eva Vencefrová, mluvčí Českého rozhlasu, dopisy budou rozeslány všem, kteří platí za televizi, ale dosud nejsou evidováni jako plátci rozhlasu.

Dopis obsahuje základní informace o zákonné povinnosti platit poplatek 45 Kč měsíčně za držení rozhlasového přijímače v domácnosti a obsahuje také zjednodušenou možnost přihlásit se k placení poplatku přes SIPO pouhým zasláním SMS zprávy.

Příjemci dopisu jsou poplatníci televizního poplatku, kteří nejsou evidováni jako poplatníci rozhlasového poplatku. Data o oslovených osobách byla získána a zpracována v souladu se zákonem o rozhlasových a televizních poplatcích, řekl Ondřej Beran, vedoucí Útvaru rozhlasových poplatků Českého rozhlasu.

Domácnosti a samostatně žijící jednotlivci mají povinnost platit rozhlasový poplatek za jediný rozhlasový přijímač, který vlastní nebo déle než jeden měsíc užívají. Za rozhlasové přijímače jsou pro účely zákona o rozhlasových a televizních poplatcích považovány zařízení technicky způsobilá k příjmu rozhlasového vysílání, zejména pak radiomagnetofony, autorádia, mobilní telefony s rádiem, radiobudíky, počítače vybavené FM nebo DVB-T kartou. Při vlastnictví či držení více přijímačů v domácnosti je povinnost hradit pouze poplatek za jediné rádio.

Zdroj: MediaFax

Poslanci rozhodnou, zda bude mít každý občan povinnou adresu Česko chce pomoci vstupu Bosny a Herzegoviny do EU        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
22. 10. 2008 9:51 Nový

Nevím, proč by měl občan platiti za něco, co nevyužívá

celé vlákno
Někdo nemá rádio, já třeba Český rozhlas vůbec neposlouchám, nevím, na jakých frekvencích jej naladit. Mám v paměti oblíbené stanice a jiné v étéru nelovím Stejné je to i s televizí. Někdo sice TV přijímač má, ale sleduje jen komerční stanice. V tomto ohledu je zákon nekvalitně udělán - že by solidární princip na způsob zdravotnictví? Ať se tedy veřejnoprávní kanály zakódují a ten, kdo zaplatí, je může sledovat.
Jinak "platit všichni" je stejně absurdní, jako kdyby každé vozidlo muselo mít dálniční známku, i když dálnici nepoužívá, nebo dokonce aby každý chodec musel mít dálniční známku. Chápu, že by to přineslo finance na rozvoj zanedbané dopravní infrastruktury, ale s jakýmikoliv poplatky jen odsaď podsaď ...
Alice
Alice (neregistrovaný)
30. 10. 2008 23:27 Nový

Re: Nevím, proč by měl občan platiti za něco, co nevyužívá

celé vlákno
Jsem téhož názoru.Vy alespoň posloucháte některé vybrané stanice. Já mám jen mobil, který má integrované rádio,což mají dnes skoro všechny, co nejsou úplné šunty. Rádio v mobilu jsem nikdy neposlouchala a poslouchat nebudu. Rádio je v době televizí a internetů přežitek a zvlášť taková stanice jako Český rozhlas. Dále užívám firemní PC. Měli by všechny firmy automaticky platit za poslech rádia přes PC pro své zaměstnance? Snad aby si v práci dáchli a nepředřeli se? Proč se firmy jako Český rozhlas a Česká televize nechovají komerčně a nesnaží si na sebe vydělat jako všichni ostatní? Ono je asi lepší brát peníze od lidí, co to vůbec nechtějí, ale to je zlodějna. Klidně zrušte Rozhlas i celou slavnou Českou televizi, já si toho ani nevšimnu.Vůbec na ni nekoukám, protože je nudná stejně jako byla za komunistů.
Pepa
Pepa (neregistrovaný)
22. 10. 2008 21:38 Nový

Našim zákonodárcům k zamyšlení

Navrhuji zavést nový zákon, který by vycházel ze stejné absurdity jako placení rozhlasových a televizních poplatků. Každý muž si podle něj povinně odsedí pět let za znásilnění. Ne proto, že by ho někdy spáchal, ale proto, že na něj má přístroj
mates
mates (neregistrovaný) ---.gov.cz
2. 5. 2011 14:10 Nový

Re: Český rozhlas připomene neplatičům povinnost poplatku

dobrý mám takový problém,prosím o pomoc nevím kam se mám obrátit?a ten problém je že sem měl minulí rok měl menší finanční krizi a nezaplatil sem 4 krát poplatek,ale v nasledujících měsících sem již normálně platil a platim pořád.ale již po několikáté to co sem již několikrát zaplatil tak kam se mám obrátit napište mi prosím na kaisse@seznam.cz děkuji