Hlavní navigace

Česká spořitelna už umí okamžité platby za cenu běžných. Má to ale háček

Sdílet

Jiří Hovorka 26. 2. 2019

Česká spořitelna ukončila testovací provoz okamžitých plateb a od pátku 22. února je spustila za stejnou cenu jako standardní platby, tedy buď zcela zdarma (například se službou Moje zdravé finance, Erste Premier či Účet pro studenty) nebo za sedm korun dle typu účtu klienta. Doteď spořitelna za okamžité platby účtovala 125 korun, stejně jako za platby expresní.

Okamžité platby zatím spořitelna neposílá o víkendech a limituje maximální sumu, kterou lze okamžitou platbou poslat.

Okamžité platby v Česku v tuto chvíli umí už jen Air Bank. Jejich využití je zatím tedy omezeno pouze na tyto dvě banky. Ostatní se mají přidávat postupně během roku 2019. 

Česká spořitelna z okamžitých plateb udělala nový standard. Klienti nemusí v rámci přímého bankovnictví vybírat, zda chtějí platbu zaslat okamžitě, protože každá platba, směřující na účet v Air Bank, je automaticky zrealizována v řádu sekund. Chce-li klient zadat pozdější datum splatnosti, může tak učinit stejně jako nyní a datum manuálně zvolit v kalendáři.

Naši klienti mohou zasílat okamžité platby v pracovních dnech, v průběhu března pak umožníme zasílání okamžitých plateb také v průběhu víkendu, říká Silvia Mazánová, která vede tým odpovědný za platební systémy v České spořitelně.

Okamžité platby se ve spořitelně vztahují na částky do maximální výše 100 000 Kč. Platby nad tuto částku jsou odesílány jako standardní platby. Air Bank umožňuje odesílání okamžitých plateb až do 400 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2019 17:04

  Wiper (neregistrovaný) 84.242.73.---

  Bohužel okamžitá platba je omezena v čase od 0:00 do 23:00. Je to sice krok dopředu, ale nesmyslná uzávěrka ve 23:00 dělá z funkce paskvil (pominu-li tedy, že víkendy budou od Března)

 • 30. 4. 2019 11:18

  Hobitt (neregistrovaný) 109.72.14.---

  Proboha, kdo ještě používá cs? To nejsou schopni dát platby zdarma jako ostatní banky?
  Tak i samozřejmě např. i Fio bude mít i okamžité platby zdarma. A né podle rozdělení klientů na malý velký.
  Ach jo, ale když se lidi nechávají drbat tak jim to patří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).