Hlavní navigace

mBank se mění. Nová debetní karta Visa se pyšní nejlepšími kurzy

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 25. 2. 2019

mBank v našich testech kurzů platebních karet vždy byla na chvostu, horší kurzy při používání karty v cizí měně neměla žádná banka. Bance se tato dlouholetá poslední pozice nelíbila, což na páteční tiskové konferenci potvrzovala ve své prezentaci, kde kurzy platebních karet a naše testy rozebírala.

Výsledkem je pro klienty mBank velmi příjemná a nečekaná změna: od pondělí 25. února 2019 je v nabídce mBank nová debetní mKarta Svět.

mKarta Svět je dalším revolučním krokem, protože placení jejím prostřednictvím klientovi umožňuje využívat tak výhodný kurz, jaký obvykle nenabízejí ani ty nejlepší směnárny, o bankách nemluvě, říká Paweł Kucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku

Kartou to ale nekončí, na webu pro mKartu Svět pro mKartu je k dispozici aktuální kurz, který je často na úrovni VIP kurzu těch nejlepších směnáren. mKarta Svět totiž pracuje s velice nízkou marží na úrovni zhruba jedné desetiny průměru českých bank u debetních karet. Vypadá takto:


Autor: Dalibor Z. Chvátal

Kurzy na mKartě svět k 25. 2. 2019

Chceme klientům ukázat, že platit kartou může být ještě výhodnější a nemusí věnovat čas a energii výměně peněz. Nemusí přemýšlet dopředu kolik cizí měny budou potřebovat, ani se stresovat tím, co s penězi udělat, pokud jim nějaké zbudou. Vše vyřeší jedna karta a jeden běžný účet, jak v tuzemsku, tak v zahraničí, vysvětluje Zdeněk Rys, ředitel divize depozitních produktů mBank a doplňuje: Karta svět je zde pro všechny, kteří chtějí platit výhodně v cizí měně. Noví klienti mBank ji získají automaticky ke svému novému účtu mKonto. Stávající zákazníci, pokud je nabídka oslovuje, ji samozřejmě mohou mít zdarma, stačí o ni požádat pomocí několika kliknutí v mobilní aplikaci nebo ve svém internetovém bankovnictví.


Autor: mBank S. A.

Nová debetní karta Svět od mBank má výborné kurzy.

Kurzy jsou na start velmi dobré

Při prvním porovnání novinka od mBank vypadá vážně dobře. Na webu banky vidíte transaparentně aktuální kurz karty Svět, který snadno můžete porovnat s nebankovní konkurencí. Pro tento příklad jsme si vybrali valutovou směnáru Exchange v Praze na Kaprově ulici, kam si běžný člověk může dojít směnit valuty. Zároveň jsme ověřili středové kurzy ČNB, které jsou jen informativní hodnotu, protože komerční banky s nimi nepracují.

Za zástupce komerčních bank jsme si vybrali Banku CREDITAS a spořitelní družstvo Citfin. Banka CREDITAS dlouhodobě pracuje s nízkou marží u svých karet a Citfin je specialista na devizové operace (takže srovnání s kartou Svět není úplně fér, jde jen o příklad kurzů).

Výsledek je velmi dobrý, karta Svět od mBank k datu 25. 2. 2019 v 15:00 hod. má na platební kartu nejlepší kurzy. Nejde o čistý kurz Visy (viz tabulka), ale marže na kurzu je prokazetelně velmi nízká. Produkt budeme sledovat a rovněž jej otestujeme. Pokud si zachová stávající parametry, půjde o nejlepší nabídku debetních karet na trhu z pohledu kurzů.

Pro pořádek dodáváme, že stávajících debetních a kreditních karet mBank se změna kurzů netýká a nadále používají původní marži.

Porovnání kurzů – 25. 2. 2019
EUR USD
mKarta Svět 25,7251 22,7382
Akutální kurz na forexu (15:00 hod.) 25,6602 22,6037
 Visa Europe – středový kurz 25,6736 22,6927
 ČNB 25,6500 22,5890
 Exchange.cz VIP (valuty) 25,8000 22,8000
 Citfin (devizy) 25,8900 22,7800
 Banka CREDITAS (devizy) 25,9070 22,8160
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).