Hlavní navigace

Češi uvažují nad pořízením fotovoltaické elektrárny. Chtějí být energeticky soběstační

Sdílet

V září 2017 dojde k rozšíření programu Nová zelená úsporám, a to v oblasti solárních systémů pro domácnost. Podle průzkumu společnosti Bohemia Energy uvažuje 55 % majitelů rodinných domů o tom, že by si v budoucnu pořídili malou fotovoltaickou elektrárnu. Největší zájem o malé fotovoltaické elektrárny projevili respondenti v Jihočeském a Pardubickém kraji. Naopak nejnižší zájem byl zaznamenán v kraji Libereckém, říká Libor Holub, obchodní ředitel společnosti Bohemia Energy. Současně s tím ale Češi vnímají poměrně vysokou bariéru ve vstupní finanční zátěži. Do malé fotovoltaické elektrárny chtějí investovat maximálně 30 000 Kč.

Hlavní důvody pro pořízení fotovoltaické elektrárny.
Autor: Bohemia Energy

Hlavní důvody pro pořízení fotovoltaické elektrárny.

Jako hlavní důvod pak uvádějí úsporu za energie a rozumnou dobu návratnosti investice, a to v 67 % případů. Pro 54 % dotázaných je důležitá také energetická soběstačnost a částečná nezávislost na dodávkách z veřejné distribuční sítě.

Dalších 29 % respondentů uvedlo, že o této možnosti ještě neuvažovalo a 14 % o ní do budoucna ani uvažovat nechce. V současné době mají malou fotovoltaickou elektrárnu nainstalovány jen 2 % českých domácností.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2017 14:25

    Dalibor (neregistrovaný) 46.101.158.---

    Hodně lidí se asi zasekne u té pořizovací ceny, která mě teda ze začátku taky zarazila, ale když mi pak bylo řečeno, že to má návratnost a to co se investuje se postupem času navrátí, tak mi to dalo smysl. Na investici jsem se domluvil právě tady s Bohemií a kalkulace od nich vypadala celkem optimisticky. Myslím si, že na to postupem času přejde víc lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).